5 veidi, kā mākslīgais inetelekts tiks izmantots Parīzes vasaras Olimpiskajās spēlēs 2024. gadā

Šī gada vasaras olimpiskajās spēlēs visu spēļu laiku būs redzamas mākslīgā intelekta tehnoloģijas. Šī nebūs pirmā reize, kad AI tiks izmantots Olimpiskajās spēlēs, jo mākslīgais intelekts tika izmantots jau 2018. gada Phjončhanas ziemas spēlēs, taču tas bija daudz mazākā mērogā. Tolaik AI tika izmantots, lai uzlabotu sportistu sniegumu, palīdzētu tulkot apmeklētājiem un uzlabotu drošību.

Kā mākslīgais intelekts tiks izmantots vasaras olimpiskajās spēlēs 2024. gadā

Šogad AI dosies uz vasaras Olimpiskajām spēlēm, un AI izmantošana būs daudz plašākā mērogā. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) izmanto AI mākslīgo intelektu dažādās spēļu daļās ar tādu uzņēmumu kā Intel palīdzību.

Viņi uzskata, ka mākslīgais intelekts palīdzēs padarīt pasākumu godīgāku, pieejamāku un personalizētāku ikvienam šajās 5 jomās:

1. Mākslīgais intelekts vērtēšanā

Kopš 2018. gada AI tiek izmantots, lai uzlabotu vērtēšanas un tiesāšanas precitzitāti Olimpiskajās spēlēs.

2024. gada Parīzes spēlēs ši tehnoloģija turpinās palīdzēt tiesnešiem sniedzot detalizētus datus, ko cilvēka acs var palaist garām, piemēram, nirēja lēciena rotāciju vai augstumu.

Šīs informācijas mērķis ir padarīt vērtējumu godīgāku un paredzamāku.

2. Mākslīgā intelekta ģenerēti balss pārskati

Viens no šī gada nozīmīgākajiem jauninājumiem ir NBC AI izmantošana ikdienas spēļu kopsavilkumu ģenerēšanai.

Tehnoloģija izmanto AI Michaels balsi. Tas rada personalizētus izceltus ziņojumus. Tos sauc par “Jūsu ikdienas Olimpiskais pārskats”. Tie ir pieejami Peacock straumēšanas platformā.

Šos kopsavilkumus, pamatojoties uz lietotāju vēlmēm un aptverot 500 stundu tiešraides, pārbauda redaktori, lai nodrošinātu precizitāti.

3. Mākslīgais intelekts un videonovērošana

AI tehnoloģija palīdzēs nodrošināt drošību. Šī tehnoloģija analizēs tiešraides video, lai noteiktu iespējamos draudus, piemēram, pūļa uzplūdus vai pamestus objektus.

2023. gadā kā daļa no nacionālās mākslīgā intelekta startēģijas “France 2030” Francija pieņēma likumu, kas atļauj AI izmantot drošības nolūkos tādos lielos pasākumos kā Olimpiskās spēles. Taču likums neļauj izmantot sejas atpazīšanas tehnoloģiju.

Dažādām tiesībaizsardzības iestādēm būs piekļuve šiem novērošanas datiem, un īpaša komiteja pārraudzīs to izmantošanu privātuma aizsardzībai.

4. Mākslīgais intelekts aizkulisēs

AI arī racionalizēs darbības un uzlabos skatītāju pieredzi. Piemēram, mākslīgā intelekta roboti palīdzēs valodu tulkojumos un sniegt norādījumus lidostās, savukārt autonomie transportlīdzekļi pārvadās apmeklētājus pa lokācijām.

Turklāt mākslīgais intelekts uzlabos tiešraides starumēšanu un attēlu kvalitāti un palīdzēs uzturēt kiberdrošību, filtrējot kaitīgo saturu no sociālajiem medijiem.

5. Mākslīgais intelekts un sportista sasniegumi

AI kļust arvien nozīmīgāks sportā, piedāvājot personalizētu treniņu un veiktspēju ieskatu. Sportisti izmanto sensorus un valkājamas tehnoloģijas, lai uzraudzītu tādus rādītājus kā sirdsdarbība, kas palīdz optimizēt treniņus un novērst traumas.

Tas ir izmantots, lai atklātu jaunus talantus, piemēram, identificētu daudzsološus jaunos sportistus Senegālā. Tas tiek panākts, analizējot viņu fiziskās kustības.

AI analīze arī pretinieka sasniegumu, lai palīdzētu sportistiem izstrādāt uzvaras stratēģijas.

Atsauces